۷ نشانه که وجود آنها می تواند شما را با حمله قلبی روبرو کند

سکته قلبی
سکته قلبی
فروردین ۱۴, ۱۳۹۷
سزارین
سزارین
فروردین ۱۶, ۱۳۹۷
نمایش همه

۷ نشانه که وجود آنها می تواند شما را با حمله قلبی روبرو کند

احتمال حمله قلبی

احتمال حمله قلبی

۷ نشانه که وجود آنها می تواند شما را با حمله قلبی روبرو کند

عصبانی

۱- شما برای مسایل کم اهمیت عصبانی می شوید

آیا زود از کوره در می روید و جوش می آورید؟این طبع آتشین ، به طور موثری خطر حمله قلبی را در شما افزایش می دهد. در تحقیقی که در دانشگاه استرالیا انجام شد ، بر روی ۳۱۳ نفر بیمار که احتمال حمله قلبی در آنها زیاد بود ، بررسی هایی انجام گردید و مشخص شد که عصبانیت شدید در حدی که دندانها را به هم فشرده شود ، طی دو ساعت بیش از ۸ بار (۵/۸ بار) احتمال حمله قلبی وجود دارد؛ یعنی اگر شما آدم عصبانی هستید ، احتمال حمله قلبی برای شما خیلی بیشتر از افراد آرام است.

 

تلویزیون

۲- شما وقت زیادی را جلوی تلویزیون و کامپیوتر می گذرانید

در مطالعه ای که در کالج لندن انجام شد ، مشخص گردید که کسانی که بیش از ۴ ساعت جلوی تلویزیون و یا مونیتور می نشینند ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی را بیش از ۲ برابر ( ۲/۲۵ برابر) افزایش می دهند.یعنی اگر روزانه بیش از ۴ ساعت جلوی نمایشگر ها می نشینید ، احتمال حمله قلبی و سایر مشکلات در شما بیش از دو برابر شخصی است که وقت خود را جلوی تلوزیون و کامپیوتر نمی گذراند.

اگر بعد از هر ۲۰ دقیقه نشستن ، فقط ۱ دقیقه از جای خود برخاسته و راه بروید ، خطر را به طرز چشمگیری کاهش می دهید.

 

کم خوابی

۳ – شما هر شب کمتر از شش ساعت می خوابید

خیلی از افراد بزرگسال تقلا می کنند که ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه داشته باشند اما موفق به این کار نمی شوند و تداوم این مسأله می تواند مرگبار باشد . در مطالعه بر روی زنان و مردان ژاپنی مشخص گردید که احتمال حمله قلبی در افرادی که کمتر از ۶ ساعت خواب شبانه دارند ، ۵ برابر افرادی است که ۷ تا ۸ ساعت می خوابند!

هوای دود آلود

۴- شما در هوای دود آلود زندگی می کنید

دود و آلودگی هوا همان قدر که برای شش هایمان زیانبار است برای قلب ما نیز ضرر دارد. در تحقیقی در جنوب بوستون مشخص گردید که دود موجود در هوا احتمال حمله قلبی را بیش از ۱/۵ برابر ( ۱/۶۹ برابر)  افزایش می دهد . مثلاً اگر احتمال حمله قلبی در فرد ۱۰ در صد باشد ، آلودگی هوا آن را به حدود ۱۷ در صد می رساند.

طلاق

۵- اگر از همسرتان جدا شده اید

طلاق موجب مشکلات قلبی می شود. در مطالعه ای بر روی ۱۶۰۰۰ زن و مرد متأهل ۴۵ تا ۸۰ ساله ، مشخص شد که احتمال حمله قلبی در زنانی که یک بار طلاق گرفته اند ۲۵ درصد بیش از زنانی است که طلاق نگرفته اند  و این احتمال در زنانی که بیش از دو یا چند بار طلاق گرفته اند به ۷۷ در صد می رسد.

برای مردان در طلاق اول احتمال حمله قلبی با مردان بدون طلاق برابر است و طلاق اثری بر آن ندارد اما در مردان با بیش از دو طلاق احتمال حمله قلبی ۳۰ در صد افزایش می یابد.

 

تغییر ساعت

۶- عقب و جلو کشیدن ساعت ها در بهار و پاییز

طبق آمار بیمارستان میشیگان ، تعداد افرادی که دچار حمله قلبی می شوند در چند روزی که ساعت ها تغییر داده می شود ۲۱ تا ۲۴ درصد افزایش می یابد و علت آن تغییر ساعت خواب و بیداری و استرس ناشی از آن است.

دمای زیاد

۷- شما در منطقه ای با دمای خیلی سرد یا خیلی گرم زندگی می کنید

دمای خیلی بالا و خیلی پایین احتمال حمله قلبی را افزایش می دهد. به ازای هر درجه بالاتر از ۲۰ درجه ساتی گراد ، احتمال حمله قلبی بالاتر می رود . مثلاً احتمال حمله قلبی در ۳۸ درجه سانتی گراد بیشتر از دمای ۲۵ درجه است.

 

ترجمه و تنظیم : حسین زرین

مرجع متن:

Signs You Might Be Headed For a Heart Attack

BY CLAIRE NOWAK BY CLAIRE NOWAK

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *