مکانیسم زایمان طبیعی
ویدئوی آموزشی مکانیسم زایمان طبیعی
اسفند ۲۷, ۱۳۹۶
نمایش همه

اهمیت زیست شناسی

اهمیت زیست شناسی

اهمیت زیست شناسی

اهمیت زیست شناسی در چیست؟

هیچ دانشی به اندازه زیست شناسی به وجود ما نزدیک نیست.

در ثانیه به ثانیه زندگی ما زیست شناسی حضور دارد : در هر دم و بازدم ، در هر ضربان قلب برای رساندن اکسیژن به سلول ها و در هر پیام عصبی.

زیست شناسی تغییرات بدن ما را توضیح می دهد. همان تغییراتی که موجب تمایز ما از سایر جانوران می شود و همچنین تغییراتی مانند آنچه از تولد تا پیری متحمل می شویم.

تمام متخصصان رشته های دیگر لازم است تا با زیست شناسی آشنا باشنداز شیمیدان گرفته تا پرستار، پزشک ، معلم ، فروشنده  و …  : چطور شخصی که کارش زیبایی است و با پوست و ناخن سر کار دارد نیاز به زیست شناسی ندارد؟ چطور یک فروشنده از تاثیر کالای خود بر سلامتی و تبعات آن نمی تواند اطلاعات نداشته باشد؟

 

مشکلات بزرگ جوامع و کشور ها می تواند با کمک زیست شناسی بر طرف شود : تامین غذای بشر و درمان بیماری ها بدون زیست شناسی امکان ندارد.

زیست شناسی به عملکرد بدن ما پاسخ می دهد : بالاخره من گیاه خوار باشم یا نه؟ خوردن قند چه وقت برایم می تواند مفید و حتی ضروری باشد؟

زیست شناسی به پرسش های اساسی تری پاسخ می دهد: حیات چگونه به وجود آمد؟ علت تنوع موجودات زنده در عین شباهت چیست؟

زیست شناسی مبتنی بر روش علمی است و علمی تجربی است و هر آنچه بیان می کند بر اساس مشاهده و آزمایش است و بر نگرش ما به جهان و عمق درک ما از هستی تاثیر می گذارد.

شاخه های مختلف زیست شناسی از ژنتیک گرفته تا فیزیولوژی ، ما را با خودمان آشنا می کند . زیست شناسی به نوعی کاتالوگ بدن ماست که هم سخت افزار ما یعنی بدن فیزیکی مارا توضیح می دهد و هم نرم افزار ساختار ما یعنی  روان و سیستم عصبی را به ما می شناساند.

 

با زیست شناسی است که درک می کنیم بخشی از حیات روی کره زمین و در تاثیر متقابل با تمام موجودات زنده به سر می بریم.

زیست شناسی علم زیستن ، سالم و شاد زیستن است.

1 دیدگاه

  1. آرامش گفت:

    سایتتون زیباست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *